Főoldal Rólunk Extrák Oldal Nekünk

Queen's Magazin

(majdnem) Minden a Blogspotról

2017.09.30. 11:26, Thea
+ összehasonlítás a G-Portállal


(kép forrása: We Heart It)

Kedves Királynők és Királyfik! Sokan nem tudják pontosan, mire is való a Blogspot, hogyan működik, és hogyan tudnánk rendeltetés szerűen használni. Mivel én szerkesztek mind Blogspoton, mind G-Portálon, ezért szeretnék előbbiről egy ismertetőt írni, s utóbbival összehasonlítani. Remélem, tisztába tudom tenni a zavart gondolatokat. :D

A Blogspot a nevéből adódóan az a hely, ami blogolásra lett tervezve hétköznapi emberek számára. Sokan próbálkoznak például rajongói oldalakat készíteni ott, viszont a Bs elsősorban nem erre való! Egyszerűsége miatt bárki tudja kezelni, pár perc alatt össze lehet dobni egy kész blogot. Mint minden Google-ös szolgáltatás, ez is össze van kötve a Google+ fiókkal, e-maillel, Youtube csatornával és a többi, szóval miután regisztrálsz egy e-mail címet, gyakorlatilag már kész a Blogspotos profilod is, csak néhány módosítást kell eszközölnöd, ha például nem akarsz Google+-os profilt, akkor létrehozhatsz egy külön Blogger profilt. Vannak alap sablonok, amiket pár kattintással személyre lehet szabni, viszont a neten rengeteg ingyenes kinézetet is találni hozzá. Tévhit, hogy Bs-en meg van kötve a kezünk, „csak egy bizonyos stílusban lehet alkotni” vagy éppen „a Blogspotos blogok nem egyediek”, mert bármit ki lehet belőle és a kódokból hozni, csak tudni kell hogyan. Maga a kódolás része már bonyolultabb, mint mondjuk egy Gp, tehát ha valaki komolyabban akar kinézeteket gyártani, rengeteg időt kell beleölnie.

Kíváncsi vagy a többire is? Itt bizony még nem ért véget!

A webhelyet a blogger.com címen érhetjük el, viszont az url címünkben a .blogspot.com (vagy .hu, .de, .tr stb.) fog szerepelni. Azt hiszem, az egy profilhoz (illetve e-mailhez) tartozó maximum limit 50 blog, viszont nem érdemes túl sokat létrehozni, mert a rendszer spamnek fog minket hinni és zárolja a profilunk, amit persze pár kattintással vissza lehet állítani, viszont addig, amíg zárolva van, az összes blogunk eltűnik (utána minden ugyanúgy lesz, mint volt). Bejelentkezve egy amolyan vezérlőpult fogad minket, ahol külön van menü a bejegyzéseknek (külön listázza a piszkozatokat, a közzétett elemeket, illetve akár egyszerre az összeset is), a statisztikának (maga a statisztika nagyon részletes, a robotokat is könnyen ki lehet szűrni, persze nem minden esetben), a megjegyzéseknek (ahol listázza az összes hozzászólást, így ha egy régebbi bejegyzéshez érkezik új komment, azt is látjuk), a bevételeknek (mert bizony blogolással is lehet pénzt keresni, de erről lentebb), a kampányoknak (avagy a blogod hirdetéseit a Google-ben), az oldalaknak (vagyis azoknak az oldalaknak, amiket a blogod menüjébe is kitehetsz, és azt hiszem, itt is a max. limit 50 oldal, s te választod ki, hogy melyik oldalt szeretnéd, hogy megjelenjen a menüben, a többit linkelheted máshova is, de ha nem tünteted őket fel sehol, a látogatók nem tudnak a létezésükről, illetve az oldalak szerkesztése ugyanúgy működik, mint egy bejegyzésé), az elrendezésnek (a kinézethez tartozó modulok elrendezését itt tudod pár mozdulattal variálni), a témának (itt pedig magát a kinézetet tudod szerkeszteni), illetve a bloghoz tartozó alap beállításoknak. Legalul pedig megtalálhatjuk az olvasnivalók listáját, mert a Bs rendszerében egy modulnak köszönhetően fel lehet iratkozni más blogokra, amik ebben a menüben listázódnak, megjelenik az is, ha valaki egy új bejegyzést tesz közzé, így nem maradunk le az új tartalmakról. Bár az utóbbi időben jött ehhez egy módosítás, mert régebben ez az oldal fogadott minket, mikor felmentünk a blogger.comra, most pedig eldugták legalulra, ami azt eredményezi, hogy kevesebben nézik. Én például nem is igen használom, mert nem szokott eszembe jutni, hogy oda kattintsak, az előző rendszerben pedig ezzel ellentétben rögtön az új bejegyzések fogadtak minket. Dióhéjban ennyit érdemes tudni a Blogspotról, azt hiszem, minden fontosabb alap információt leírtam.

Miért a Blogspotot választottam?

Pontosan az egyszerűsége miatt. 2012-ben kezdtem el blogolni 12 évesen, és természetesen akkor még semennyire sem értettem a szerkesztéshez, s akkor ez volt a legkönnyebben kezelhető, ám igényes felület. Amiért pedig maradtam, az azért volt (és van :D) mert szeretném jobban kiismerni ezt a felületet, megtudni róla mindent, amit csak lehet, „profinak” lenni benne, mert viszonylag kevesen foglalkoznak vele ilyen részletesen. Szeretném jobban megérteni, és másoknak is segíteni ebben, s a Blogspotos szerkesztésben. Egy kis önreklám: Már készítek én is ingyen elvihető kinézeteket, amiket a Themes by Theán teszek közzé. De terveim (és álmaim) között szerepel az is, hogy nyissak egy blogot, ami a Blogspot működésével foglalkozik egészen az alapoktól kezdve, hogy mindenki el tudja sajátítani.

Ami G-Portálon van, de Blogspoton nincs

  • A bejegyzéseket a blogunkon írhatjuk » Én ezért (is) szeretem nagyon a Gp-t, mert az, hogy a bejegyzéseket nem egy másik felületen, hanem a saját blogunkon írhatjuk, megadja az alap hangulatot. Nem az unalmas fehér-narancssárga designt kell nézned, miközben írsz, hanem a blogod személyre szabott kinézete fogad. Hogy őszinte legyek, nekem néha elveszi a kedvem Bs-en egy bejegyzés írásától az, hogy a tipikus Blogspotos sablont látom közben.
  • Alcímek » Itt, Gp-n a bejegyzéseknek nem csak címet, de alcímet is lehet adni. Ezt örömmel használom, szerintem nagyon praktikus, mert sok mindent lehet ám még ott csalogatásként közölni, ami a címbe már nem való.
  • Portállista a  főoldalon » A lista, ahol az összes oldal fel van tüntetve, s a látogatók ott könnyen nézelődhetnek olvasnivaló után. Bs-en semmi ilyesmi nincs, ott új blogokat gyakorlatilag csak úgy kereshetsz, ha mások chatjét vagy cseréit böngészed.
  • Sok-sok leírás a működéséről » Azaz a portálépítős oldalak, ahol rengeteg segítséget találni mind kezdőknek, s haladóknak a Gp-ről. Bs-en ilyen részletes leírások nincsenek, vagy csak nagyon elvétve.
  • Szabad url címek » Kicsit túloztam, mert azért találni Blogspoton is, viszont ott sokkal nehezebb, mert azt a világ minden tájáról használják, így a legjobb ötletek már foglaltak, s gyakran azok a blogok már inaktívak. Gp-n sokkal előbb találod meg a kívánt címet, vagy ha esetleg már foglalt valami, de a szerkesztő nem szerkeszti az oldalt, úgy tudom, hogy lehet írni a webmesternek, hogy törölje az oldalt, s te létrehozhatod. Na, ilyen sincs Bs-en.
  • Statisztikai rekord » Tehát az a nap, mikor a legtöbben látogatták az oldalad. Imádom a Bs statisztikáját, de ezt nagyon hiányolom belőle! Én konkrétan - majdnem - naponta nézegetem a napi látogatottságot, hogy ha esetleg rekordot döntök, tudjam jegyzetelni magamnak, mert azért mi bloggerek mégiscsak kíváncsiak vagyunk a saját határainkra.
  • Oldalak jelszavazása » Ha nem szeretnél nem kívánt látogatókat az oldaladra (mert például dizit cserélsz), Gp-n egyszerűen lejelszavazhatod, s csak az tudja megnyitni az oldalad, aki tudja a belépési adatokat. Bs-en ez úgy működik, hogy privátra teszed a blogot, és e-mail cím alapján hívhatsz meg olvasókat, ami egy fokkal bonyolultabb, mert a meghívott személynek is még be kell lépnie az e-mail fiókjába, elfogadni a meghívót, s csak ezentúl tud fellépni a blogra. A belépési adatok megosztása pedig nyilván egyszerűbb, mint egy hívogatás.
  • Saját képtár » Blogspoton a képeket egyből a bejegyzéseinkbe tölthetjük, viszont ha egy képet nem publikálni akarunk, hanem például a designhoz felhasználni, vagy külső képtárhoz nyúlunk (off, de ne tedd! könnyen elveszhetnek a képeid), vagy egy piszkozatot hozunk létre a bejegyzések között, amelybe töltögetjük a képeink. Nem a legkényelmesebb megoldás.

Ami Blogspoton van, de G-Portálon nincs

  • A design kódja tartalmazza a modulokat is, nem csak a css-t » Nekem ez nagyon böki a csőröm Gp-n. Szerettem volna új designt készíteni Blogger Queensre (ami már fent is van, hihi), viszont nem itt az oldalon akartam belevágni, nehogy elrontsam, ezért létrehoztam egy próbaoldalt, ahova bemásoltam a kinézet kódját, s azt szerettem volna módosítani. Viszont Gp-n ez csak a css kódot tartalmazza, ami magát a kinézetet formázza, szóval az új oldal teljesen üres volt, nem voltak rajta azok a modulok, amik itt. Így pedig nehéz volt mindent átírni a kódban, mert nem láttam, mi történik. Létrehozhattam volna a modulokat az új blogon is, de most őszintén, kinek van kedve és ideje ezzel mókolni?
  • Nincs kötelező reklám » Gp-n alapból minden létrehozott oldalon reklámok jelennek meg, amiket kreditért el lehet tüntetni, ami ráadásul még pénzbe is kerül. Bs-en ilyen nincs, viszont te magad helyezhetsz el reklámokat a blogodon, de az AdSens segítségével ezért még te kapsz fizetést! Bár ehhez sok feltételnek kell megfelelni, viszont sok gp-s ezért (is) költözik inkább Blogspotra. (Ha érdekelnek a feltételek, ide kattintva el tudod őket olvasni.)
  • A blogod címét bármikor megváltoztathatod 1 másodperc alatt » Gp-n a címváltás szintén kreditért, pénzért cserébe történik, és még várnod is kell vele, mire „átvált”, de Bs-en ingyen és azonnal történik ugyanez. (Már ha találsz valami szabad címet haha.)
  • Ha módosítasz valamit a designon, nem kell egyből aplikálnod, hanem tudsz előnézetet nézni » Ami valljuk be, elég hasznos, mert így meg tudsz győződni arról, hogy nem rontottál el valamit a kinézeten és így tuti nem veszik el a munkád. + Nem csak a designnál, hanem a modulok szerkesztésénél is tudsz előnézetet nézni. Gp-n én ilyen funciót nem találtam, de javítsatok ki, ha tévedek.
  • Minden bejegyzésnek saját statisztikája van » A bejegyzések listájában a cím mellett látni a kommentek száma és a dátum között azt, hogy mennyien kattintottak az adott bejegyzésre, amivel nyomon követheted, hogy a látogatóidat milyesféle posztok érdekelnek a legjobban.
  • Feliratkozás a blogokra » Említettem már fentebb is, hogy van egy Rendszeres olvasók nevezetű modul, amit ha kiraksz a blogodra, egy kattintással fel tudnak iratkozni rá azok, akik rendelkeznek gmail.comos e-mail címmel. Így a blogod és az új bejegyzéseid nekik is megjelennek az Olvasnivalók listájában.

Amint láthatjátok, minden szolgáltatónak megvannak a maga előnyei és hátrányai. Ti hol szerkesztetek a legszívesebben? Érdekel más szolgáltatók ismertetése, összehasonlítása is? 

6 hozzászólás
Utolsó hozzászólásokÚjabbak 1 | 2 KorábbiakLegelső hozzászólások
Idézet
2018.12.05. 10:09
wifty

nice steps to create adsense but did u know <a href="https://www.dailybestjobs.net/2018/12/google-adsense-account-approval-process.html"> Adsense Approval Process </a> after google new updates https://www.dailybestjobs.net/2018/12/google-adsense-account-approval-process.html

Idézet
2017.10.07. 13:53
Sarah
Igen Thea tudtál köszönöm :)
Idézet
2017.10.04. 16:42
Thea

Szia Sarah! :)
Az oldalak menüpontban létrehozhatsz olyan „bejegyzéseket”, amelyeket nem szeretnéd, hogy megjelenjenek a főoldalon, a blogban, mégis meg szeretnéd majd jeleníteni valahol, de nem a bejegyzéseid között, hanem oda linkeled, ahova csak akarod. Általában ilyen oldalakat bemutatkozónak szokás létrehozni, ahol írsz magadról pár szót, majd kirakod ezt az oldalt a menübe, így a látogatók jobban megismerhetnek, mégsem kell erre egy egész bejegyzést szánnod. De lényegében bárminek létrehozhatsz egy oldalt.
Remélem, tudtam segíteni! :)

Idézet
2017.10.03. 20:05
Sarah
Sziasztok! :) Érdekes poszt volt de még nem teljesen értek valamit és megkérdezném ha nem baj :) Hiába írok régebb óta a blog dizájnolásában még új vagyok szóval a kérdesem az lenne, hogy mire is való pontosan az oldalak menüpont és miért jó ha van? :) Válaszotokat előre is köszönöm :)
Idézet
2017.09.30. 17:50
Thea

Köszönöm, örülök, hogy tetszett! :)
Én is szeretem mindkettőt, mindben van valami, ami a szívemhez nőtt. :)

Utolsó hozzászólásokÚjabbak 1 | 2 KorábbiakLegelső hozzászólások
 

Sziasztok! Köszöntünk mindenkit a bloggerqueens.gp nevű oldalon, ami egy szép júliusi hétvégi napon született meg.
Az alapötlet már több éves kis titkos álom, miszerint több szerkesztő vezet egy sikeres online magazint, ahol több témát feldolgozunk, így mindenki megtalálhatja a kedvére valót. Lesznek ajánlók, DIY-cikkek, lelkis posztok, kultúrával foglalkozó anyagaink, valamint a gamerek és az alternatív divat szerelmei is otthon érezhetik magukat. Ezek mellett még számtalan dolog várható tőlünk! ;)

Mindenkinek kellemes böngészést kívánunk:
A szerkesztőség

Az alábbi oldalakon követhetitek a Blogger Queenst:

    

 
Címkefelhő
 
Szerkesztők szerint
Amy Anna Eszter Limonadee Ninaa Közös cikkek Andi Dzsenii Irrelevance Szofi Thea Isabelle
 
Üzenőfal

» Többen vagyunk, kérlek, így írj!
» Cserét nem áll módunkban elfogadni!
» Mellőzd a trágár szavakat!

 
Szavazz
Közeleg a tél...
Mit szeretsz télen csinálni?

Új, melegebb ruhákat vásárolni
Készülni karácsonyra
Türelmesen várni a téli szünetet
Sokat olvasok
Sorozatokat nézek
Az újévi bulira készülni
Összegezni az évet, majd terveket alkotni az új évre
Bekuckózni gyertyák között egy vastag pokróc alá
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Fő blogjaink
Amy Anna Eszter Ninaa Andi Irrelevance Szofi Thea
 
Iratkozz fel hírlevelünkre!
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Oldalinfók
Indulás 2017.07.05.
Szerkesztők Bővebben rólunk itt
Téma minden, mi minket érdekel
Tárhely G-Portál
Böngésző nem Internet Explorer
Köszönet
GYIK Gyakran ismételt kérdések
Oldalinfók Online
Lap tetejére Lap tetejére

 
Tartalomjegyzék
Friss bejegyzések
2017.12.18. 19:00
2017.12.17. 14:50
2017.12.09. 17:59
2017.12.06. 22:32
2017.12.06. 21:33
Friss hozzászólások
 
Impresszum Vendégkönyv Reklámkönyv Főoldal Oldal tetejére

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?